Całodobowa Lecznica Weterynaryjna - Czynne od 800 do 2400   Kobyłka, ul.Krechowiecka 33 662 104 356

Badania krwi dla psa

Zwierzęta domowe często towarzyszą nam przez wiele lat życia. Kot czy pies staje się niemal członkiem rodziny, do którego przywiązujemy się, obdarzamy miłością i dbamy o jego potrzeby. Jedną z nich jest ochrona zdrowia w szeroko rozumianym znaczeniu.

BADANIA PROFILAKTYCZNE

Zdrowie naszych pupili jest dla nas bardzo ważne, dlatego zawsze odwiedzamy lekarza weterynarii, gdy pojawia się problem lub zwierzę wymaga szczepienia. Podobnie jak w przypadku ludzi, tak i u psów oraz u innych domowych zwierzaków można przeprowadzić badania kontrolne, dzięki którym w porę zostanie rozpoznana nieprawidłowość organizmu. Profilaktyka ma duże znaczenie, bowiem pomaga wykryć pierwsze symptomy choroby jeszcze zanim się ona pojawi i będzie wymagać długiego leczenia, przysparzając cierpień naszemu pupilowi. Jedną z form takiej profilaktyki jest badanie krwi dla psa przeprowadzane przez lekarza weterynarii. Jednak kontroli tego typu można również poddawać przedstawicieli innych gatunków, których posiadamy we własnych domach. Badanie krwi dla zwierząt pomoże rozwiązać wiele poważnych problemów.

Po co wykonywać badania krwi u psów i innych zwierząt domowych?

Organizm zwierzęcia, podobnie jak człowieka, nie od razu ujawnia symptomy pozwalające rozpoznać różne dysfunkcje. Przeciwieństwie do ludzi Twój pies też nie poinformuje Cię o złym samopoczuciu czy różnych dolegliwościach. Badanie krwi dla psa to sposób na wykrycie wielu poważnych chorób. Podczas badania wykonywana jest morfologia krwi oraz podstawowe testy biochemiczne, które mogą sugerować występowanie takich chorób jak: cukrzyca lub choroby narządów wewnętrznych, będące podstawą do dalszej diagnostyki. Jeśli posiadasz w domu kota badanie krwi dla zwierząt to doskonały sposób na kontrolowanie występowania niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych i szybką reakcję, zanim choroba dokona spustoszenia w organizmie. Laboratoryjne badania biochemiczne pozwolą też na ocenę prawidłowej pracy wątroby lub nerek.

Kiedy należy przeprowadzić badanie? krwi

Badanie krwi dla psa lub kota jest testem niepopularnym, a właściciele zwierząt bardzo rzadko decydują się na takie rozwiązanie. Jeśli dbasz o swojego pupila i chcesz zapobiegać poważnych problemom zdrowotnym, zgłoś się na test zawsze wtedy, gdy:

• zauważysz jakiekolwiek zmiany w zachowaniu pupila,
• Twój pies lub kot straci apetyt, lub będzie miał duże pragnienie,
• pojawi się zwiększone łaknienie, biegunki lub wymioty,
• systematycznie raz w roku, gdy Twój pies lub kot skończy 8 lat.

Chcesz mieć pewność, że Twój pupil jak najdłużej zachowa dobre zdrowie? Zadzwoń do nas i umów się na badanie krwi dla zwierząt!