Całodobowa Lecznica Weterynaryjna - Czynne od 800 do 2400   Kobyłka, ul.Krechowiecka 33 662 104 356

Profilaktyka

SZCZEPIENIA, CZIPOWANIE, ODROBACZANIE ZWIERZĄT

Posiadanie w domu psa, kota lub innego zwierzęcia wiąże się z obowiązkami jego właściciela obejmującymi za równio codzienną pielęgnację, karmienie, jak i dbanie o jego zdrowie. Podobnie, jak w przypadku ludzi tak i zwierzaki wymagają profilaktyki, dzięki której unikną poważnych konsekwencji w postaci chorób. Klinika weterynaryjna Arka w Warszawie zaprasza na szczepienia ochronne, czipowanie psa i odrobaczanie zwierząt.

Pasożyty niebezpieczne także dla ludzi

Profilaktyka w odniesieniu do zwierząt obejmuje specjalistyczne programy, wśród których znajduje się też odrobaczanie psa i innych domowych pupili. Kiedy dochodzi do zakażenia pojawiają się takie konsekwencje jak:

• obniżenie odporności,
• spowolnienie tempa wzrostu,
• zatrucie toksynami uwalnianymi przez pasożyty,
• fizyczne zatykanie jelit.

Pasożyty takie jak tasiemce czy glisty są również niebezpieczne dla ludzi, dlatego  odrobaczanie psa jest szczególnie ważne, gdy w tym samym domu przebywa dziecko. Lekarze z kliniki weterynaryjnej Arka przeprowadzają profesjonalne odrobaczanie zwierząt i pełne przywrócenie zdrowia pupila.

Szczepienia ochronne przeciw chorobom

Psy i koty, szczególnie te najmłodsze wymagają również profilaktyki chorobowej, jaką stanowią szczepienia zwierząt. Pierwsze wykonywane są już u szczeniaków w siódmym tygodniu. O kolejnych poinformuj lekarz weterynarii. Zaszczepienie malucha przeciwko nosówce i parwowirozie ochroni go nie tylko przed poważną choroba, ale niekiedy również przed śmiercią.

Szczepienia zwierząt wykonywane są zgodnie z zalecanym kalendarzem a ich przeprowadzenie zostaje odnotowane w książeczce zdrowia zwierzęcia.

Czipowanie psa – profilaktyka dla bezpieczeństwa

O profilaktyce zazwyczaj mówimy w kontekście zapobiegania chorobom, ale może ona również odnosić się do przeciwdziałania kradzieżom zwierząt. Popularność kradzieży wiąże się szczególnie z psami i kotami rasowymi, posiadającymi dużą wartość handlową, albo po prostu pięknymi i kwalifikującymi się na sprzedaż. Czipowanie psa to doskonały sposób na ochronę przed takimi sytuacjami.

Psy często też gubią się zwłaszcza, jeśli zabieramy je na urlop z dala od domu, gdzie nie znają terenu i nie potrafią odnaleźć drogi do domu. Czipowanie psa umożliwi jego szybkie odnalezienie.