Całodobowa Lecznica Weterynaryjna - Czynne od 800 do 2400   Kobyłka, ul.Krechowiecka 33 662 104 356

Stomatologia weterynaryjna

Zęby są dla Twojego psa lub kota tak samo ważne, jak dla Ciebie, a jeśli zepsują się lub dojdzie do infekcji jamy ustnej, nie tylko straci on ochotę do zabawy, ale też przestanie jeść, co źle wpłynie na jego kondycję i zdrowie. Stomatologia weterynaryjna pomaga rozwiązywać takie problemy, a lekarz specjalista udzieli odpowiednich wskazówek.

Dlaczego zwierzęta powinny chodzić do stomatologa?

Leczenie zębów i chorób jamy ustnej jest tak samo ważne u zwierząt, jak i u ludzi. Podobne są również konsekwencje, jakie może powodować pomijanie uzębienia. Rozwijające się w jamie ustnej psa lub kota bakterie bywają jedną z najczęstszych przyczyn złego samopoczucia naszych pupili, dlatego stomatologia weterynaryjna jest tak ważną dziedziną zajmującą się zdrowiem zwierząt.

Warto wiedzieć

• Choroby przyzębia prowadzą do poważnych zmian w obrębie jamy ustnej, opuchlizn, krwawień, bólu i podrażnień ograniczających ochotę do przyjmowania pokarmów.
• Stany zapalne mogą wpływa na inne organy prowadząc do uszkodzenia nerek lub serca.
• Nieleczone choroby jamy ustnej prowadzą do wypadania uzębienia.

Jeśli dbasz o swojego pupila, chcesz oszczędzić mu bólu i problemów zdrowotnych stomatologia zwierząt jest tą dziedziną, dzięki której zapewnisz mu szczęśliwe, beztroskie życie.

Kamień nazębny – główny wróg psich zębów

Przyczyn powstawania infekcji w jamie ustnej jest wiele, ale jedną z najważniejszych bywa kamień nazębny, będący efektem niewłaściwej diety i nieadekwatnej do potrzeb higieny.  Stomatologia zwierząt wskazuje, że jedną z przyczyn szybkiego przyrastania kamienia może też być choroba nerek. Konsekwencją narastającego i nieusuwanego kamienia mogą być choroby dziąseł, ubytki, paradontoza i wypadanie zębów.

Usuwanie kamienia nazębnego u psa pozwala na wyeliminowanie środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii chorobotwórczych, a tym samym zmniejsza ryzyko infekcji jamy ustnej. Jedną z form jego systematycznego eliminowania jest sucha karma lecznicza.

Jak możesz zadbać o zęby swojego psa?

Jedną z najważniejszych czynności prowadzących do zdrowia psich zębów jest ich systematyczna kontrola i pielęgnacja, a w razie problemów systematycznie podawana karma lecznicza.

Jeśli chcesz, aby Twój pupil cieszył się zdrowymi zębami nie zapominaj:

• regularnie szczotkować zęby psa z pomocą specjalistycznej pasty,
• systematycznie kontrolować stan uzębienia u stomatologa dla zwierząt,
• okresowo przeprowadzać usuwanie kamienia nazębnego u psa,
• udać się do lekarza, gdy zauważysz nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, apatię, problemy z żuciem, drapanie pyska,
• podawać swojemu pupilowi karmy lecznicze, które zalecił lekarz.

Twój pies ma problemy z uzębieniem? Pomoże Ci stomatologia weterynaryjna, dlatego zabierz pupila do lekarza.